Pulmakülaliste nimekirja koostamine

Virgo Jaani Pulmad.ee-st
Pulmakülaliste nimekirja koostamine

Pulmakülaliste nimekirja koostamine

Tundub üks lihtne asi olevat - pane kõik sugulased ja sõbrad kirja ning nimekiri on valmis. Samas kui sa lõpuks istud arvuti taha ja teed tabeli lahti, siis saad aru, et kurjam -kui kauge sugulane on veel sugulane, milline sõber on sõber ning kui palju poliitiliselt tähtsaid isikuid võiks olla nimekirjas.

Ehk siis peavalu on palju ja siin ei saa keegi teine teid ka aidata.

Aga mõned lihtsad kriteeriumid ja soovitused on ka siin olemas.

Pane alguses paika külaliste arv

Alusta sellest ja ära sellest arvust üle mine. Suhteliselt lihtsalt saab külaliste maksimaalse arvu paika selle järgi, et milline on peokoht ning kui palju sinna mahub inimesi. Saad selle kindlasti teada peokoha enda käest. Ehk kuidagi ei saa üle sellest, et alustama peab peokohast.

Pane paika sugulusaste

Isa ja ema, vanaisa ja vanaema, vennad ja õed, lapsed - see osa on lihtne. Edasi juba hakka mõtelma, et kas onud ja tädid on kõik vajalikud kutsuda (kasutan meelega sõna vajalikud) ja edasi nende lapsed. Ise ma siit kaugemale ei lähe, aga eks see sõltub natuke igast suguvõsast eraldi, kuidas on kombeks.

Pane paika sõprusaste

No ei oska muudmoodi öelda - kaua oled sõber olnud, kas suhtlete kogu aeg, kas olete lapsepõlvesõbrad jne. On sõpru keda olete näinud viimati 5 aastat tagasi, aga kuidagi ei saa kutsumata jätta, on tuttavaid, keda lihtsalt ei saa ka siis vist kutsuda, kui käite igapäevaselt läbi.

Kui esimene mõte on, et ei kutsu, siis see on õige mõte

Kui teie esimene mõte on tõesti, et seda inimest ei tasu kutsuda, siis palun ärge ka kutsuga. Teie sisetunne on enamasti õige ja lõplik.

Enamasti ei ole hea mõte kutsuda "poliitiliselt" vajalikke inimesi

Ma ei räägi poliitikast, vaid lihtsalt inimestest, kes on näiteks teie ülemused, konkurendid, head töökaaslased jne. Pulmakülaliste nimekirja pole mõtet niisama väga suureks ajada ning see on just see osa, kust saab ka kokku hoida - külalisi on vähem.

Lahutatud vanemad

Keeruline, aga soovitan alati kutsuda. Enda riisikol. Te ju teada, kas nad saavad läbi või siis ei saa.

Vanemad, kes joovad (ükskõik kumb pool)

Nope. Nope. Ei. LIhtsalt ei. Ei enda ega kellegi teise riisikol. Tihti tahetakse, aga mitte kunagi pole toiminud. Alati on mingi probleem ja jama.

Rohkem polegi.

Virgo Jaani
Pulmad.ee

Või äkki saad siit lisainfot?

8 põhjust, miks pruutpaar vajab oma pulmadeks kodulehte!

Tervitus, siin Digipulm! Iga päev teeb digimaailm sammu lähemale suurte ja mugavate muudatusteni. Nii on teinud ka pulmatrend olulise arengu selleks, et lihtsustada pruutpaari, pulmakorraldajate kui ka külaliste elu. 

Pulmakutsed - mida kutsele kirjutada?

Pulmakutse - mida kirjutada kutsele kirjutada?Pulmakutse on üks esimesi teadaandeid teie imelisest päevast ning otsusest veeta oma ülejäänud elu koos ning tähistada seda fantastilise peoga. Pulmakutse annab natuke juba ka aimu peotemaatikast ning loob külalisele selle mõnusa esmase aimduse, mis teda peol ees ootab.Kuigi tänapäeva ühiskonnas on enamik asju üle läinud juba digitaalseks, sealhulgas ka pulmadega seonduv, siis õnneks trükitud pulmakutsete trend ei ole kuhugi kadumas ega vaibumas.

Luuletused, salmid ja ütlused pulmadest, armastusest ning…

Luuletused, salmid ja ütlused pulmadest, armastusest ning abielust. Armastus on kui õhk, mida hingame. Seda ei pruugi alati näha, kuid seda tuntakse, kasutatakse ja vajatakse alati.

Millal ja kuidas jagada oma pulmadeks loodud kodulehte…

Tervist noorpaarid, siin Digipulm :)

Soovitused käitumiseks ehk kuidas külalisena viisakalt…

Ühesõnaga, on ainult üks soovitus ja palve :) et kui teid on kutsutud pulma, siis palun teil käituda nagu peol, aga mitte nagu matustel.