Pulmarongist - head ja vead ehk kuidas teha paremini ja mida mitte teha!

Virgo Jaani Pulmad.ee-st
Pulmarongist  - head ja vead ehk kuidas teha paremini ja mida mitte teha!

Räägiks autodest ning autorongidest ja kuidas neid kõige paremini korraldada.

Esimene asi, mis tuleb öelda, on kahjuks see, et ka pulmarongis kehtivad liikluseeskirjad ja neist tuleb ka kinni pidada.

Ma olen alati ise öelnud noorpaarile, et shampuselaud tuleb alati teha peale rongi. Aegaajalt on mulle vastatud, et mis see pisku shampust ikka teeb ? Ei teegi, lihtsalt kui kontrollitakse, siis tuleb osadel külalistel tuleb loovutada load ning loobuda ka suurest rahasummast trahvi näol. 

Loomulikult ei saa noorpaar kontrollida, mida teevad külalised ise, kuid ma paneks südamele, et alkohol ja pulmarong ei sobi kunagi kokku.

Teine asi - kui juba pulmarong tehakse, siis tuleb kindlasti kokkuleppida paar külalistele tuttavat kohta, kus autorong kokku võetakse.

Tallinnas on see kindlasti ühelepoole minnes Saku Suurhall või Premia jäähall, teisele poole minnes Peterburi mnt. Maksimarketi juures.

Tartus on väga tuntud koht Ülikooli Spordihoone juures ning teine Elva poole sõites Olerexi vastas olev parkla.

Suuremas linnas on lihtsalt võimatu liikluseeskirjasid rikkumata autorongi koos hoida ja seda rikkumist kahjuks ma kohe kindlasti ei saa soovitada.

Kolmas asi - kui teil on registreerimine samas kohas kus ka pidu, siis ei ole erilist mõtet korraldada eraldi pulmarongi.

Hüpates eelarve teemale, siis see on osa kus saate autorendi hinna kohe eelarvest maha.

Neljandaks - olles rongis, siis on maksimaalne kiirus 70-80 km tunnis.

Proffessionaalsed autojuhid teavad seda ja ületavad seda tempot haruarva, sõbrad ja need kes igapäevaselt autodega ei tegele, kahjuks tahavad vajutada gaasi ja näidata mida nad oskavad.

Siit ka palve, et kui vaid võimalik, siis valige pulmaautot juhtima inimene, kes on proffessionaal. Kui rong on linnas, siis oleks eriti hea kui noopraari autot juhiks taksojuht (kui on äkki külaliste seas selline inimene) - ta teab kõiki normaalseid teid ja lühemaid otsi ning ka valgusfooride asukohti. Aegajalt tuleks muidugi talle öelda, et ta ei tee tööd, muidu viib ta teid alati pikemat teed kaudu.

Viiendaks - tagasi tulles rongis käitumise juurde, siis möödasõidud ja igasugused vingerdamised on eluohtlikud.

Neid tehti tõesti "nõuka" ajal, aga siis polnud ju meil ka autosid. Neid tehakse ka praegu ja minul langeb süda saapasäärde, kui külalised (ja aegajalt ka fotograafid/videomehed) tahavad saada huvitavad pilti noorpaarist ja kihutavad 140-ga kõigist mööda ning otse noorpaari auto ette või kõrvale.

Ütlete, et ahh, ei juhtu midagi ? Ok, minul on tänu külaliste lollustele 4 autot kraavi sõitnud ning 2 korda on noorpaari auto korralikult ära rihitud, nii et tuli oodata kuni politsei oma tegevuse lõpetad ja kuniks ka uus auto tuli.

Ütlete, et aga seda polegi ju palju ? Ei ole, aga igakord kui juhtub, siis on üks pulmapidu rikutud ja kus te teate, et teie pole järgmised ?

Kuuendaks - igasugused peatused ja "väravad" peavad olema kokkulepitud, kõikidest muudest peatustest/peatamistest tuleb mööda sõita.

Võtame näiteks Pärnu linna - seal on komme, et igamees saab auto peatuda ja kõik peavad seda vist normaalseks. Enamus kes autot peatab, on aga purjakil ja ei anna kuidagi pulmasärale ning noorpaari ilule kuidagi midagi juurde ? Igale ühele tuleks siis anda viina ja poseerida.

Otsustage ise...

Samuti on enamus rendiautode omanikke öelnud, et see on ka nende autole lausa ohtlik, sest need kes peatavad on vägagi tihti rikkunud pulmaauto oma koputamiste, kõigutamiste ja muu sellisega.

Ja väravatest ka korra - enne kui midagi teete, mõelge mis te teete ning alati tuleb need pulmaisaga ka kooskõlastada. Eriti kui teie nö katsed noorpaarile on seotud nende pulmaautoga. 

Näide - üks kaval külaline mõtles, et laseme ühel uuemal mersul rehvi tühjaks ning palume peigmehel see täis pumbata...Käsitsi... Mõeldud tehtud ja rehv oli tühi ning külalistel nalja palju. Mina proovisin juba alguses seda keelata, aga külalised meil Eestis on suhteliselt iseteadjad, nii et see ei aita aegajalt.

Kui tegevus oli tehtud, siis tuli välja, et unustatud oli pump, kui lõpuks pump leiti, ei sobinud see autoga ja tuli välja et polnud ka varuratast...

Ehk siis kallid külalised - enne mõelge ja siis tehke.

Paar head linki ka

Kogu info teetöödest Maanteeameti lehel, vägagi kasulik, et oma teekonda planeerida. - https://tarktee.mnt.ee 

Pulmadega seotud kohad üle Eesti, oleme natuke kogunud neid ja äkki aitavad planeerimisel - https://pulmad.ee/teemad/planeerimine-ja-organiseerimine/pulmadega-seotud-kohad-ule-eesti

Pulmarongi teekonnad Tallinnas ja lähikonnas - https://pulmad.ee/teemad/planeerimine-ja-organiseerimine/pulmarongi-teekonnad-tallinnas-ja-lahikonnas

Tervitades,

Virgo
Pulmad.ee 

Või äkki saad siit lisainfot?

Kuidas kajastada "Teie lugu"?

Ahhoi abieluranda sõudjad!

Raha säästmiseks loobuge kollase ajakirjanduse lugemisest...

Ajendas kirjutama see artikkel http://naine24.postimees.ee/3260545/raha-saastmiseks-tasub-loobuda-pulmafotograafist.

Pulmarongi teekonnad Tallinnas ja lähikonnas

Pulmarongi teekonnad Tallinnas ja lähikonnasLisaks siia mõned marsruudid koos kaartidega, mida mööda mina olen noorpaaridega sõitunud - need on siin kõik Tallinnast lähtuvad ja saate ideid, kus mida teha. Alguskohad ja lõpukohad on lihtsalt hüpoteetilised, midagi tuli ju panna, et see kaart siia genereerida.

Püha neliainsus - kui kaua ette tuleb kedagi broneerida ?

Tervitus- Täna tahaks rääkida "pühast neliainsusest" ehk siis fotograafist, ansamblist, peokohast ja pulmaisast.

Pulmade korraldamine on 2021 aastal kallim kui varasemalt…

Tervitus- Viimasel ajal räägitakse palju hindadest. Kallines see asi ja kallineb järgmine asi ning teenus, mida varem sai x hinnaga on nüüd juba x+20% hinnaga. Ma näen seda ise ja ning tunnen seda rahakoti peal. Ning mõtlesin, et võtaks kokku enda kogemuste baasil, et mis võib pulmateenuste turul sellest aastast kallimaks minna ning mis mitte. Kindel on see, et kui olete juba varasemalt midagi kokku leppinud, siis hind tõenäoliselt ei tõuse (va kui kulumaterjalid on läinud tõsiselt kallimaks kui varasemalt). Enamus meie pulmateenuste pakkujaid on ka ju mõtlevad inimesed ning selleks, et teenuseid pikaajaliselt pakkuda, peavad nad võibolla mõneks ajaks loobuma kasumimarginaalist, et pakkuda kättesaadavat teenust. Ja alati on nõudlus ka see, mis paneb paika, kes saab hinda tõsta ja kes peab pigem langetama.