Mehed ja ehted - JAH või EI?

Virgo Jaani Pulmad.ee-st
Mehed ja ehted - JAH või EI?

Järgne blogi on kirjutatud heade sõprade poolt Goldtime Juveelikauplustest. Ise olen ma samuti hull mansettide fänn, küll mitte niipalju kellade fänn. Aga jutt on mõistlik ja asjalik.

Ehk siis mehed ja ehted - jah või ei ?

Rääkides meeste aksessuaaridest, räägitakse sageli ennekõike käekelladest. Meeste aksessuaare on peale kella aga veel! Võiks ju ütelda, et traditsiooniliselt ei ole keskmine mees ehetega kunagi liialdanud – peaasjalikult ongi jäädud konservatiivseks kandes käekella, vahest mõnd sõrmust ja loomulikult abielus olles abielusõrmust. Need ajad on aga kindlalt seljatatud ja tänaseks oskab kaasaegne mees vägagi hinnata üht (või mitut!) kena ja isegi säravat meeste ehet – on see siis mansetinööp ja lipsunõel või vabama vormi käevõru, kaelakett ja ripats või vihane rocksõrmus.

Aga alustame mansetinööpidest! Mansetinööbid on alati kaunistanud meeste särke ning kauni aksessuaarina lisanud meeste välimusse põneva aktsendi. Mansetinööbid on teada juba 17. sajandi esimesest kümnendist, aga populaarsust hakkasid nad koguma peale 18. sajandit, kui seda soosis ka särgimood.

Mansetinööpide kandmiseks peab olema õige pintsak ehk pintsaku varrukas peab olema piisavalt pikk, et särk paistaks sõrmelaiuselt välja. Avanema peaks ka pintsaku varruka kõige alumine nööp, mis jäetakse lahti, et mansetinööp paistaks välja. Loomulikult on eelduseks ka vastav triiksärk.

Mansetinööpide disainid võivad olla väga erinevad – lihtsad ja siledapinnalised, erineva struktuuriga, vääriskividega, emailiga kaetud jne. Samuti võib olla ka mansetinööbi materjal väga erinev – vastupidav teras, kaunis hõbe või väärikas kuld. Tähelepanuta ei saa jätta ka erinevat kuju – ümar, ovaalne, ruudu või ristkülikukujuline – neis igaühes on peidus oma võlu.

Populaarseimad mudelid Goldtime kauplustes on sileda pinnaga ja pigem kandilisemad mudelid, millele saab ka graveerida, lisades stiilsele aksessuaarile veelgi personaalsust. Heaks maitse on jälgida, et mansetinööbid sobituksid käekellaga. Ja kui soovida oma väljanägemisele anda natuke põnevamat hõngu, ei tee paha väike lisand maitseka, mansetinööpidega sobiva käeehte näol.
Inglise keeles on ütlus oma südame varrukal kandmisest („wearing your heart on your sleeve“ inglise keeles), mis räägib oma tunnete ja emotsioonide avatusest ja vabast väljendamisest. Öeldakse, et mansetinööbid on meeste puhul lähim asi südame varrukal kandmisele. Seega olgem hoolsad ja valivad oma südameasju väljendades!

Kindlasti on samasuguseks eneseväljendamise aksessuaariks saanud käeehted, mille kandmine on meeste hulgas ääretult populaarne. Käevõru stiilidel pole õigupoolest piire, millest tingituna kasutatakse moodsa meeste ehte disainis väga erinevaid materjale nagu roostevaba terast, titaaniumit, hõbedat, tekstiili, nahka, puitu, pool- ja vääriskivisid.

Seega, vastus küsimusele, kas meeste ehetele ja või ei, on absoluutselt! Hea on tõdeda, et mehed on aksessuaaride kandmisel oluliselt julgemaks muutunud ja see on tõesti ainult rõõmustav. Ehete kandmine on kindlasti üks olulisi eneseväljendusviise, ja seda mitte ainult moemaailmas, vaid meie igapäevaelus, olgu tegemist siis kas igapäevaste või pidulikemate puhkudega nagu näiteks pulmapäev. Tuleb lihtsalt leida enda stiilile ja karakterile sobivad ehted ning neid suure enesekindlusega ja uhkusega kanda.

Või äkki saad siit lisainfot?

Väike mõtisklus kombe vajalikkusest

Blogi on kirjutatud aastal 2011 Starius Salongi omaniku poolt, aga on aktuaalne ka 8 aastat hiljem...isegi aktuaalsem. Virgo, Pulmad.ee  

Traditsioonid ja sümboolika pulmades

Laulatussõrmus Sõrmuse sümboolika on selle kujus: lõppematu ring tähistab igavikku. See on igavese armastuse märk, eluaegse liidu sümbol.

Pruudiloori lugu

Et siis miks on pruudiloor ja miks seda kasutada ja kuidas seda kasutada.

Külalised ! Külalised ? KÜLALISED!!!

Kirjutatud oma 6 aastat tagasi, aga teema ikka aktuaalne - jätan selle siia muutmata kujul, nii nagu oli origninaalis (Virgo Jaani, 28.01.2019).

Kiiretikett meestele

Käesolev blogi on kirjutatud Starius Salongi omaniku Jan Andersoni poolt aastal 2011. Aga see jutt kehtib ajatult. Virgo Pulmad.ee