10 küsimust tegijale - intervjuu õhtujuhi Leho Luukasega

Virgo Jaani Pulmad.ee-st
Pulmad.ee - Elu tähtsaim lehekülg. Kogu info pulmade korraldamisest!

Järgmisena saime kätte Leho Luukase, kes on mingitpidi võttes üks väga hea näide heast ja veel paremast pulmaisast, kelle peale ma kade olin (ainult heas mõttes).

Lihtsalt mäletan seda esimest korda, kui kuulsin nime Leho Luukas - see oli Saku mõisas ning küsides, kes see noor kutt on, kes siin õhtut juhib, öeldi "oi oi oi, see on maailma kõige parem õhtujuht ever"

Kui aus olla, siis nii see vist ongi (noh, jätkem mulle õigus sinna kõrvale lisada ka need teised tegijad, kellega ma siin intervjuusid teen).

Ja miks on pealkirjas just õhtujuht ning mitte pulmaisa - pulmaisa oleks tema kohta natuke liiga lihtne öelda, sest ta ei tegele ainult pulmadega vaid ka erinevat sorti suuremate ning väiksemate sündmuste organiseerimisega samuti.

Aga vastused on siin.

1. Kuidas sattusid pulmade juurde ?

Pulmade juurde sattusin aastal 2005 kui alustasin ürituste korraldamisega ning õhtujuhtimisega tegelema. Kuna teismelise eas sai palju tegeletud erinevate teatriprojektidega siis sealt jäi see pisik külge! Esimene pulm oli läbi tuttava soovituse ning läbi selle tuli koheselt ka 3 uut päringut, millest 2 läks käiku – olles ise siis 19 aastane.

2. Kas on sul ka keegi eeskuju või kas sa õppisid oma tegevust/teenust seda kellegi käest ?

Otsest eeskuju mul polnud. Pigem lugesin teemakohaseid materjale ning vaatasin õhtujuhtimisest kui sellisest erinevaid videoid, mida TV/internet pakkus. Pigem oli soov teha midagi omamoodi ning tänu sellele sain ka palju tagasisidet, et mu peod on värskete ideede ning mõtetega.

3. Miks sa pead pulmateenusteturgu tähtsaks ?

Tahtis on valikuvõimalus ning, et iga paar leiaks endale just need kõige sobivamad tegijad, kellega koos see tähtis päev veeta. Tänu Interneti ja nutiajastule on kõik muutunud üsna lihtsalt leitavaks ning noorpaarid saavad teha eos juba valiku ära, kellega nad sooviksid edasi asja arutada.

4. Mis on sinu jaoks piisav honorar (ei, me ei taha teada summat, tahaksime teada arvamust, et mida see honorar peaks katma ja kuidas vaadata kas see on suur või väike) ?

Honorar peab olema motiveeriv ning katma erinevad võimalikud kulutused (transport, kulutatud ettevalmistusaeg, pulmapäev, vajadusel tehnika, vajadusel majutus). Keskmiselt kohtutakse noorpaaridega 2-3 korda enne pulmi, käiakse koos peokohtades ja pulmapäev sinna juurde.

5. Kuidas võrdled ennast konkurentidega ?

Võrdlusmomenti on väga raske tekitada, sest enamuskordi me ei näe teiste tegijate tööd. Pigem oskan soovitada neid, keda juba olen juba kohanud olles ise pulmas külaline. Iga pulmapäev sünnib koostöös noorpaariga seega võib ka sama pulmaisa poolt läbi viidud pulm olla ülesehituselt üsna erinev.

6. Miks sa arvad, et sa oled head tegija ?

Headest tegijatest räägitakse ning neid soovitatakse edasi! Kui saame võimaluse mõnd järgmist pulma juhtida tänu mõnele soovitusele siis järelikult annab see tunnustust, et teed midagi hästi ja õigesti! Kui teed seda mida armastad siis tuleb sul see ka hästi välja.

7. Mida sa tahaksid parandada enda tegevuse juures ?

Teen vabalt Eesti ja Inglise keeles pulmi. Sooviksin küll arendada oma Vene ja Soome keelt sinna tasemele, et suudaks ka nendes keeltes vabalt sündmusi juhtida.

8. Mis on sinu jaoks kallis ja mis odav pulmateenuste turul ?

Usun, et hind ja kvaliteet Eesti turul on suhteliselt paigas.

9. Mida arvad Pulmad.ee-st - lihtsalt aus arvamus, mida ma tõesti ei kavatse redigeerida ?

Pulmad.ee – Suurepärane koht, kus noorpaarid leiavad üles head tegijad ja saavad nende kohta piisavalt infot, et edasi mõelda. Jõudu ja jaksu sel teel – teete head tööd.

10. Kuidas peaks Eesti pulmaturg arenema, mis on meil kehvem kui mujal maailmas ning mis parem ?

Kuhu edasi on tõesti raske öelda, sest kuuldes tagasisidet pulmakülalistelt, kes pole pärit Eestist siis on need maailma parimad ja elavamad. Üht Eesti – Šotimaa pulma tehes tuli šotlasest peigmehe isa mu juurde ning ütles naljatades, et kui koju tagasi läheb siis avab „Estonian Wedding agency“ ning kutsub mind sinna tööle. Tema emotsioon oli ääretu nähes kuidas „väike“ Eesti pidutseb!

11. Sinu soovitused noorpaarile:

  • Kindlasti erinevate tegijate valikut tehes kohtuge nendega ja uurige tagasisidet interneti avarustest või tuttavatelt
  • Usaldage oma tegijaid – nad teevad seda tööd igapäev ning soovivad anda endast 110 %.
  • Pulmapäev las olla teie päev – ei tohi võtta endale liigselt kohustusi ning organiseerimist – las tegijad aitavad teid.

Toimetanud ja kirja pannud Virgo Jaani, Pulmad.ee

Või äkki saad siit lisainfot?

10 küsimust Tomvar Films videograafi Toomas Vardjaga

Tere ja imelist uut aastat kõigile! Seekordne intervjueeritav on Toomas Vardja ehk Tomvar Films omanik.

10-le küsimusele vastab ansambel S.E.K.S.

10-le küsimusele saime ka vastama ansambli S.E.K.S.

10 küsimusele vastab portree- ja pulmafotograaf Maaris Puust

10-le küsimusele vastab väga nõutud ja palavalt armastatud portree- ja pulmafotograaf Maaris Puust.

10-le küsimusele vastab fotograaf Mihkel Leis

Meie teadatuntud 10-le küsimusele vastab super fotograaf Mihkel Leis. Mihkel on fotograafiaga tegelenud kümme aastat, millest viimane aasta on fotograafiks olemine olnud tema täiskohaga töö.

10-le küsimusele vastab pulmaisa Margus Luik

10-le küsimusele vastab multifunktsionaalne Margus Luik! Margus Luik on lõpetanud 2002. aastal tolleaegse Tallinna Pedagoogikaülikooli rekreatsiooni eriala (vaba aja juht) ning omab ürituste korraldamise ja meelelahutuse vallas kõrgkooli diplomi väärilisi teadmisi.